Niezdrowe odchudzanie

imagesGodną najwyższego potępienia jest praktyka korzystania z tasiemców w celu odchudzania się. Nie ma chyba głupszej praktyki dietetycznej. Samodzielne wywoływanie tasiemczycy powinno być karane poprzez nierefundowanie świadczeń zdrowotnych dla osoby, która tego typu praktyki się podjęła- szczególnie gdy miało miejsce działanie z niskich pobudek, jakimi niewątpliwie jest chęć redukcji masy ciała. Ciężko jest nawet znaleźć adekwatne słowa upomnienia, które mogłyby odpowiednio potępić głupotę tego postępowania i skutecznie zniechęcić ludzi przed podejmowaniem tego typu praktyk. Niestety, ale jak ziemia długa i szeroka- wszędzie spotkać się możemy z idiotami. Jest to przykre, że ludzie poprzez odchudzanie są w stanie doprowadzić się do ciężkich chorób, które bez leczenia mogą stać się czynnikiem rozwoju wielu poważnych patologii. Krótkowzroczność osób, które decydują się na odchudzanie w tym stylu winna być potraktowana z najwyższą surowością. Nie może absolutnie być zgodny na to, aby doprowadzać się do sytuacji skrajnego wyniszczenia, tylko dla zgubienia paru zbędnych kilogramów. Wiele osób myśli, że organizm można tak łatwo wyleczyć i przywrócić do ponownego funkcjonowania- prawda jest jednak taka, iż nie jest to w stu procentach możliwe. Każdy z nas powinien dbać o swoje zdrowie i bez wahania troszczyć się o poprawę jego stanu. Nie można jednak akceptować praktyk, które bezpośrednio godzą w zdrowie w celu osiągnięcia chwilowego celu.

 

2 myśli nt. „Niezdrowe odchudzanie

 1. Anulka

  Odchudzanie to bardzo poważna sprawa. Nie można go traktować jak jakąś błahostkę . Przez niemądre odchudzanie możemy się nabawić wielu chorób!!!!

  Odpowiedz
  1. Sara

   Zgadzam się! Kiedyś odchudzałam się przy pomocy głodówek… „żniwo” mojej głupoty zbieram do dziś. Przez takie odchudzanie nabawiłam się poważnej wady serca… Dlatego, ostrzegam Was. Nie popełniajcie tego błędu co ja. Lepiej tracić kilogramy wolniej, a z głowa! A przede wszystkim zdrowo!!!

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *